reklama
Přesný čas: 01:37 / týden v roce: 21
Fáze měsíce:
First Quarter
Dnes je:
26. 5. 2024 Neděle
Dnes má svátek:

Filip

Křestní jméno:

Silvie

Charakteristika

Ženské křestní jméno Silvie má v sobě kousek tajemství, možné ukrývá i zvláštní atmosféru tajuplného lesa. Právě s lesem je jméno spojené. Žena jménem Silvie tak bude mít kladný vztah k přírodě a možná bude i tajnůstkářka.

Odvozeniny a varianty

Ženské křestní jméno Silvie se vyskytuje také ve zkrácené verzi Silva. Užívají se i další podoby jména jako Silvia, Sylva, Sylvie nebo Silvána. Mužským protějškem jsou jména Silvius, Silvestr, Silvester, Sylvestr apod. Českou podobou jména je Lesana. Domácky se jméno užívá jako Silva, Silvi, Silvinka, Silvička, Silvuška, Sísa, Sísinka aj. Jméno nacházíme i v ostatních jazycích, převážně v podobě Silvia. Jméno Silvia zná angličtina, němčina, italština, španělština, také holandština, švédština nebo slovenština. Ruskou podobou jména je Silvija, polskou Sylwia, maďarskou Szilvia. Francouzská verze jména zní Sylvie.

Významné nositelky

Jméno nosila světice Svatá Silvie, matka Svatého Řehoře Velikého. Nositelkou jména byla i švédská královna Silvia. K současným nositelkám jména patří mexická herečka Silvia Navarro, slovenská herečka Silvia Šuvadová nebo česká herečka Sylva Talpová. Mezi českými nositelkami jména najdeme i hudební skladatelku Sylvii Bodorobou.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Silvie (také Silva) má latinský původ. Vzniklo z latinského slova „silva” s významem „les”. Překladem jména Silva tak je „lesní žena”, „žena z lesa”.

 
Jméno: Silvie
Nosí v ČR 7323 lidí
Jedná s o 100 nejčastější jméno dle jmenné statistiky
 
Další svátky v tento den:
Sylva
Silva
 
Významné a mezinárodní dny pro tento den:
Světový den mrtvice
Dárek k svátku se slevou!
Najisto: Tipy na dárky k svátku
Klasické i netradiční dárky k svátku více
Klasické i netradiční dárky k svátku
Darujte k svátku květiny více
Darujte k svátku květiny
reklama