reklama
Přesný čas: 02:48 / týden v roce: 21
Fáze měsíce:
Úplněk
Dnes je:
24. 5. 2024 Pátek
Dnes má svátek:

Jana

Významné dny:

Evropský den parků

Křestní jméno:

Sandra

Charakteristika

Jméno Sandra má v češtině nádech středomořské esence, nese v sobě hřejivé sluneční paprsky. Jméno Sandra navíc dává svojí nositelce sílu stát se doslova ochránkyní mužů, třeba svého partnera nebo syna.

Odvozeniny a varianty

Ženské křestní jméno Sandra nemá v češtině mužský protějšek, v italštině ho však nacházíme v podobě jména Sandro. Domácky se jméno Sandra může užívat jako Sanda, Sandy, zdrobněle pak jako Sandřička, Sandřinka, Sandruška, Sandruše nebo Sandruš. Jméno Sandra zdaleka nezná pouze čeština, vyskytuje se také v angličtině, němčině, francouzštině, italštině, španělštině, holandštině, norštině, švédštině, srbochorvatštině nebo slovenštině.

Významné nositelky

Jméno Sandra patří ke krásné americké herečce Sandře Bullock. Uměleckým jménem Sandra si říká i německá zpěvačka, která zářila především v osmdesátých letech. Vlastní jméno této zpěvačky je Sandra Cretu, narodila se jako Sandra Ann Lauer. U nás najdeme mezi nositelkami jména například tenistku Sandru Kleinovou, herečky Sandru Pogodovou nebo Sandru Novákovou.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Sandra je zkráceninou italského jména Alessandra. Původ jména je přitom v řeckém jménu Alexandra. Význam jména je „ochránkyně mužů” (z řeckého „aléxó” − „bránit” a „anér” − „muž”).

 
Jméno: Sandra
Nosí v ČR 3893 lidí
Jedná s o 133 nejčastější jméno dle jmenné statistiky
 
Významné a mezinárodní dny pro tento den:
Mezinárodní den památky obětí obchodu s otroky
Dárek k svátku se slevou!
Najisto: Tipy na dárky k svátku
Klasické i netradiční dárky k svátku více
Klasické i netradiční dárky k svátku
Darujte k svátku květiny více
Darujte k svátku květiny
reklama