reklama
Přesný čas: 04:18 / týden v roce: 28
Fáze měsíce:
Last Quarter
Dnes je:
13. 7. 2024 Sobota
Dnes má svátek:

Markéta, Margareta, Margit

Křestní jméno:

Hermína

Charakteristika

Hermína je neobyčejným ženským jménem s významem, který se hodí spíše pro muže. Avšak i žena může být bojovnicí, žena jménem Hermína je bojovnicí již dle významu svého jména.

Odvozeniny a varianty

Jméno Hermína (také Hermina) má i mužský protějšek ve jménu Herman nebo Heřman. Domáckými podobami jména jsou Herma, Hermička, Hermínka, Hermuše nebo Mína. Jméno Hermína existuje i ve slovenštině. Anglická a německá podoba jména je Hermine. Francouzština jméno užívá jako Germanie. Poláci jméno znají jako Herminia nebo Hermina, podobu Hermina užívají i Švédové a Maďaři.

Významné nositelky

Mezi nositelky jména patří například Hermína Franková, česká spisovatelka a scénáristka. Jméno nosila i česká herečka Hermína Vojtová nebo Hermína Týrlová, režisérka, která se stala spoluzakladatelkou českého animovaného filmu.

Původ a význam jména

Hermína je ženským křestním jménem, které má (stejně jako jeho mužský protějšek Herman) germánský původ. Jméno vzniklo ze staroněmeckého jména Herman (archaicky Heriman) s významem „válečník“, „bojovník“. Také ženské jméno Hermína se pak významově překládá jako „válečnice“ nebo „bojovnice“.

 
Jméno: Hermína
Nosí v ČR 1009 lidí
Jedná s o 238 nejčastější jméno dle jmenné statistiky
 
Další svátky v tento den:
Heřman
Herman
 
Významné a mezinárodní dny pro tento den:
Světový den zdraví
Dárek k svátku se slevou!
Najisto: Tipy na dárky k svátku
Klasické i netradiční dárky k svátku více
Klasické i netradiční dárky k svátku
Darujte k svátku květiny více
Darujte k svátku květiny
reklama