reklama
Přesný čas: 00:24 / týden v roce: 30
Fáze měsíce:
First Quarter
Dnes je:
25. 7. 2024 Čtvrtek
Dnes má svátek:

Jakub

Křestní jméno:

Robin

Charakteristika

Robin je v Česku nezvyklým jménem, to jeho nositeli přidává na výjimečnosti. Zajímavé je znění i význam jména, jeho nositel je dle něho jednoduše skvělým člověkem, dokonce má předpoklady k tomu, aby se stal slavným.

Odvozeniny a varianty

Jméno Robin je mužským i ženským jménem současně (jako ženská podoba se užívá například v angličtině). U nás se jako ženská podoba jména užívá variace Robina. Domáckými mutacemi jména jsou Rob, Robi, Robík, Robča, Robinek aj. Jméno Robin je známé i v jiných jazycích, jde o angličtinu, italštinu, francouzštinu nebo maďarštinu.

Významní nositelé/významné nositelky

Jméno Robin náleží především k legendárnímu anglickému zbojníkovi nazývanému Robin Hood. Dnes ho nosí například americký herec Robin Williams nebo herečka Robin Wright (bývalá manželka herce Seana Penna). Jméno nosí i švédská zpěvačka Robyn, vlastním jménem Robin Miriam Carlsson.

Původ a význam jména

Robin se u nás užívá jako mužské jméno, ačkoli v zahraničí je i jménem ženským. Jde o osamostatněnou domácí variantu jména Robert, potažmo Rupert a Ruprecht. Jméno má původ ve starogermánštině. Vyvinulo se jako francouzský překlad starogermánského jména Robert. Stejně jako toto jméno se překládá jako „skvělý”, „zářící slávou”, „slavný svojí pověstí”.

 
Jméno: Robin
Nosí v ČR 3779 lidí
Jedná s o 103 nejčastější jméno dle jmenné statistiky
 
Dárek k svátku se slevou!
Najisto: Tipy na dárky k svátku
Klasické i netradiční dárky k svátku více
Klasické i netradiční dárky k svátku
Darujte k svátku květiny více
Darujte k svátku květiny
reklama