reklama
Přesný čas: 06:04 / týden v roce: 29
Fáze měsíce:
Úplněk
Dnes je:
21. 7. 2024 Neděle
Dnes má svátek:

Vítězslav

Křestní jméno:

Květoslava

Charakteristika

Květoslava je jménem, ze kterého jde cítit vůně květů. Nositelky jména jsou doslova květinové ženy, voňavé a přitažlivé jako neodolatelné květy.

Odvozeniny a varianty

Ženské křestní jméno Květoslava se vyskytuje i ve zkrácené verzi Květa, také Kveta. Příbuzná jména jsou i jména Květuše nebo Květomila. Jméno má i mužský protějšek ve jménu Květoslav. Domácky se jméno užívá jako Květa, Květuše, také Květka nebo Slávka, zdrobněle pak jako Květuška. Jméno se jako Kvetoslava vyskytuje i na Slovensku, srbská verze je Cvetislava nebo Cavtislava, bulharská Cvetomira.

Významné nositelky

Jméno nosí známá herečka slovenského původu Květa Fialová, vlastním jménem Květoslava Fialová. Mezi nositelky jména patří i slovenská moderátorka Kvetoslava Horváthová nebo česká tenistka Květoslava Peschke, rodným jménem Hrdličková.

Původ a význam jména

Květoslava je ženským křestním jménem. Jde o slovanské jméno, které vzniklo překladem původně latinského jména Flora (Florentia). Některé teorie původu ho spojují také se srbským jménem Cvetislava. Stejně jako jméno Flora se i jméno Květoslava, také zkráceně Květa, překládá jako „kvetoucí“, „květinová“, „květinami oslavovaná“ nebo „ta, která oslavuje květ“.

 
Jméno: Květoslava
Nosí v ČR 22921 lidí
Jedná s o 60 nejčastější jméno dle jmenné statistiky
 
Dárek k svátku se slevou!
Najisto: Tipy na dárky k svátku
Klasické i netradiční dárky k svátku více
Klasické i netradiční dárky k svátku
Darujte k svátku květiny více
Darujte k svátku květiny
reklama