reklama
Přesný čas: 07:53 / týden v roce: 29
Fáze měsíce:
Úplněk
Dnes je:
19. 7. 2024 Pátek
Dnes má svátek:

Čeněk

Křestní jméno:

Klaudie

Charakteristika

I přes nelichotivý výklad jména je Klaudie pozoruhodným ženským jménem. Hodí se pro moderní ženy, které jsou nejenom talentované, ale také krásné.

Odvozeniny a varianty

U nás se jméno Klaudie užívá jako ženské, mužskou verzí je Klaudius, francouzská podoba Claude (čteno Klod) je jménem pro ženu i pro muže. Alternativami jména Klaudie jsou i Klaudia či Claudia. Domáckými variantami jména pak Klaudinka, Klaudička, Klaudy, Kló nebo Klauda. Jméno Klaudia existuje také ve slovenštině, polštině nebo v maďarštině. Anglické verze jména jsou Claudia či Gladys, německé Klaudia a Claudia. Italština jméno užívá jako Claudia, stejně tak i dánština, norština nebo holandština. Francouzština jméno zná jako Claudie či zmiňovaná Claude. Španělská podoba jména je Claudia, Claudina. Ruština jméno zná jako Klavdija, maďarština jako Kolos (mužské jméno).

Významné nositelky

Jméno dnes nosí například dcera moderátorky Kateřiny Kristelové a hokejisty Martina Tůmy, také dcera herce Martina Zounara. Jméno najdeme i mezi světovými modelkami, nosí ho německá kráska Claudia Schiffer. Patří i k legendární italské herečce jménem Claudia Cardinale.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Klaudie (také Klaudia a Claudia) má latinský původ. Vzniklo jako ženská varianta mužského jména Klaudius. Významově se vykládá jako „z rodu Claudiů“, „náležející k římskému rodu Claudiů“. Jméno samotné přitom pochází ze slova „claudus“ s významem „kulhavý či „chromý“.

 
Jméno: Klaudie
Nosí v ČR 527 lidí
Jedná s o 289 nejčastější jméno dle jmenné statistiky
 
Další svátky v tento den:
Klaudia
Claudia
 
Významné a mezinárodní dny pro tento den:
Mezinárodní den porodních asistentek
Den Evropy
Dárek k svátku se slevou!
Najisto: Tipy na dárky k svátku
Klasické i netradiční dárky k svátku více
Klasické i netradiční dárky k svátku
Darujte k svátku květiny více
Darujte k svátku květiny
reklama