reklama
Přesný čas: 20:29 / týden v roce: 16
Fáze měsíce:
Last Quarter
Dnes je:
19. 4. 2024 Pátek
Dnes má svátek:

Rostislava

Křestní jméno:

Darina

Charakteristika

Darina je sympatickým jménem s ještě sympatičtějším významem. A dokonce je jich hned několik. Darina může být dárek. Žena jménem Darina může být i nositelkou dobra nebo zářící hvězdou. To vše může být díky svému jménu.

Odvozeniny a varianty

Ženské křestní jméno Darina nemá mužskou variantu. Bývá však dáváno do spojitosti se jmény Darie, Darja či Darya, se kterými může být i významově příbuzné. Domáckými podobami jména Darina jsou Dara, Darka, Darinka nebo Daruška.

Významné nositelky

Jednou z nejznámějších nositelek jména je zpěvačka slovenského původu Darina Rolincová, která si říká Dara Rolins. Je partnerkou další slovenské pěvecké hvězdy Rytmuse. Mediálně známá je také Darina Rychtářová, jde o expartnerku současného ochránce Ivety Bartošové Josefa Rychtáře.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Darina má několik teorií výkladu. Nejčastěji je uváděno jako jméno jihoslovanského původu s významem „dar, dárek“. Může však jít také o alternativu orientálního jména Darie, Darja, které se překládá jako „držitelka dobra“, „nositelka dobra“. Existuje i třetí výklad o původu jména, který ho spojuje se slovem „dara“ z khmerštiny, znamená „hvězda“.

 
Jméno: Darina
Nosí v ČR 4577 lidí
Jedná s o 124 nejčastější jméno dle jmenné statistiky
 
Významné a mezinárodní dny pro tento den:
(Evropský) Mezinárodní den bez aut
Mezinárodní den antikoncepce
Dárek k svátku se slevou!
Najisto: Tipy na dárky k svátku
Klasické i netradiční dárky k svátku více
Klasické i netradiční dárky k svátku
Darujte k svátku květiny více
Darujte k svátku květiny
reklama