reklama
Přesný čas: 07:56 / týden v roce: 22
Fáze měsíce:
First Quarter
Dnes je:
27. 5. 2024 Pondělí
Dnes má svátek:

Valdemar, Waldemar

Křestní jméno:

Daniela

Charakteristika

Vedle toho, že má jméno Daniela nadčasový význam, má také krásnou formu a podobu. Jméno je ladné, lehké a okouzlující, tyto vlastnosti propůjčuje i svým nositelkám.

Odvozeniny a varianty

Ženské křestní jméno Daniela má mužský protějšek ve jménu Daniel. Domáckými variantami jména jsou Dana, Dáňa, Danka, Danečka, Danička, Danilka, Danielka apod. Jméno Daniela je známé i ve slovenštině, také němčině, italštině nebo polštině. Francouzština užívá variantu Danielle, stejně tak i norština nebo dánština. V angličtině se setkáme s verzí Daniela, Daniella i Danielle. Maďarština užívá jméno jako Daniella, srbochorvatština jako Danijela, ruština jako Daniila.

Významné nositelky

Jméno nosí například slovenská tenistka Daniela Hantuchová. Najdeme ho však nejenom ve sportu, ale především v showbusinessu. Mezi známé nositelky jména patří například moderátorky Daniela Písařovicová nebo Daniela Drtinová, stejně tak i česká herečka Daniela Kolářová nebo herečka slovenského původu žijící u nás Daniela Šinkorová. Zástupkyní krásných modelek ze Slovenska je Daniela Peštová, manželka populárního zpěváka Pavola Habery.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Daniela má hebrejský původ. Stejně jako mužská varianta Daniel pochází z hebrejského „Dáníél“, které se dá přeložit jako „Bůh je můj soudce“ nebo „souzena Bohem“.

 
Jméno: Daniela
Nosí v ČR 24478 lidí
Jedná s o 59 nejčastější jméno dle jmenné statistiky
 
Dárek k svátku se slevou!
Najisto: Tipy na dárky k svátku
Klasické i netradiční dárky k svátku více
Klasické i netradiční dárky k svátku
Darujte k svátku květiny více
Darujte k svátku květiny
reklama