reklama
Přesný čas: 08:43 / týden v roce: 21
Fáze měsíce:
Last Quarter
Dnes je:
20. 5. 2024 Pondělí
Dnes má svátek:

Zbyšek

Křestní jméno:

Bohdana

Charakteristika

Bohdana je jménem s nádherným významem, žena Bohdana je doslova darem od Boha. Pro své okolí má být potěšením a radostí. Bohdana je elegantní, nadčasové jméno, které si jeho nositelka jistě zaslouží.

Odvozeniny a varianty

Ženské křestní jméno Bohdana má svůj mužský protějšek v podobě jména Bohdan. Původní řeckou podobou jména je Theodora. Domáckými variantami jména Bohdana jsou Bóďa, Boda, Dana, Danka, zdrobněle se pak užívá Bohdanka či Bohdanečka.

Významné nositelky

V České republice jméno nosí jistě neznámější knihovnice Bohdana Stoklasová, novinářka Bohdana Jarošová nebo světově proslulá modelka s obličejem princezny Bohdana Kovářová.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Bohdana má stejný původ jako mužské jméno Bohdan. Vyvinulo se jako slovanská podoba řeckého jména Theodora. Překládá se tak jako „dar boží“, „Bohem darovaná“ („theos“ v řečtině znamená „Bůh“ a „dor“ „dar, dárek“). Ženské křestní jméno Bohdana má stejný původ jako mužské jméno Bohdan. Vyvinulo se jako slovanská podoba řeckého jména Theodora. Překládá se tak jako „dar boží“, „Bohem darovaná“ („theos“ v řečtině znamená „Bůh“ a „dor“ „dar, dárek“).

 
Jméno: Bohdana
Nosí v ČR 1911 lidí
Jedná s o 172 nejčastější jméno dle jmenné statistiky
 
Dárek k svátku se slevou!
Najisto: Tipy na dárky k svátku
Klasické i netradiční dárky k svátku více
Klasické i netradiční dárky k svátku
Darujte k svátku květiny více
Darujte k svátku květiny
reklama