reklama
Přesný čas: 17:32 / týden v roce: 17
Fáze měsíce:
Úplněk
Dnes je:
24. 4. 2024 Středa
Dnes má svátek:

Jiří, Juraj, George

Křestní jméno:

Kvido

Charakteristika

Mužské křestní jméno Kvido rozhodně stojí za povšimnutí, stejně tak i jeho nositel. Může to být charismatický muž s živočišnými instinkty, také zkušený průvodce divokou krajinou nebo člověk veselé povahy, příp. všechno dohromady.

Odvozeniny a varianty

Jméno Kvido se u nás vyskytuje také jako Quido. Nemá ženský protějšek. Domácími variacemi jména jsou Kvidek, Kvidoš, Kvidouš, Kvidoušek, Kvidošek, Kvidonek aj. Jméno se jako Quido vyskytuje i na Slovensku. Anglická verze jména je Guy, německá Guido nebo Wido, francouzská Gui či Guy. Italština jméno zná jako Guido, stejně tak i španělština, portugalština nebo latina. Polskou verzí jména je Gwido, maďarskou Gujdó.

Významní nositelé

Jméno nosil například český jazykovědec Kvido Hodura, také sochař Quido Kocian nebo malíř Quido Mánes.

Původ a význam jména

Mužské křestní jméno Kvido (také Quido) má zřejmě starogermánský původ. Dle jedné teorie původu pochází ze starogermánského jména Wido. Překládalo by se pak jako „muž z lesa“, „lesní muž“. Tato teorie se jeví jako nejpravděpodobnější. Další verze jméno spojuje se slovem „guide“, které známe z angličtiny. Znamenalo by pak „průvodce“, „vůdce“. Existují však i teorie, které jménu dávají latinský původ. Dle nich by jméno pocházelo z latinského slova „vitus“ a překládalo by se pak jako „živý“ nebo „veselý“.

 
Jméno: Kvido
Nosí v ČR 63 lidí
Jedná s o 659 nejčastější jméno dle jmenné statistiky
 
Další svátky v tento den:
Quido
 
Dárek k svátku se slevou!
Najisto: Tipy na dárky k svátku
Klasické i netradiční dárky k svátku více
Klasické i netradiční dárky k svátku
Darujte k svátku květiny více
Darujte k svátku květiny
reklama